tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 kwietnia 2012

"Błędne siostry"- Renata L. Górska - recenzja


Każdy z nas ma tajemnicę, którą ukrywa przed całym światem, często nawet przed sobą. Wydaje mu się, że jego życie jest uporządkowane, jednak to tylko kamuflaż ucieczki przed przeszłością, brak nadziei na jutro i rutyna dnia codziennego. 

Taki los nie ominął także Karoli, bohaterki powieści „Błędne siostry” Renaty L. Górskiej, autorki powieści obyczajowych jak „Cztery pory lata” czy „Za plecami anioła”, mieszkającej na emigracji.

Niezwykła historia wspomnianej Karoli dzieje się w polskich Karkonoszach. Po latach emigracji kobieta wraca do ojczyzny, aby wyleczyć się z napadów migreny i odpocząć od zabieganego i miejskiego życia. Trafia w miejsce, które odmieni jej dotychczasową egzystencję, pozwoli przeżyć niejedno w tajemniczym domu na polanie i da jej upragnioną miłość i ciepło drugiego człowieka, na które długo musiała czekać. Będzie musiała zmierzyć się z prawdą o swoich bliskich, współlokatorze Arminie o niejasnej tożsamości i z miejscową legendą o "błędnych siostrach". Historia pewnej, nieszczęśliwej miłości, dziejącej się w murach zamieszkanego przez nią domu w dziwny sposób przeplata się z jej własną. 

„Błędne siostry” to opowieść o odkrywaniu szczęścia z ukochaną osobą, oswajaniu się z tym, co minęło, naprawie stosunków z bliskimi, a zwłaszcza z siostrą, którą do tej pory uważało się za obcą, zbędną, a dopiero z czasem docenia.

Jest to powieść, która zachwyci każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika. Ja czytałam ją dosyć długo, robiłam to świadomie, delektując się tą historią powoli i z prawdziwą przyjemnością. Wciąga, bowiem jak rzadko która, pobudza do rozmyślań i zostaje na długo wyryta w pamięci. Polecam!!!    

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Enchanté, 17 lat

Za możliwość przeczytania tej niezwykłej powieści dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz