tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 kwietnia 2012

"Żeglarz na koniu" - Irvin Stone - recenzja


Irving Stone to amerykański pisarz, który napisał kilkanaście książek biograficznych – m.in. „Pasja życia”, „Bezmiar sławy”, „Udręka i ekstaza”.

Książka „Żeglarz na koniu” opowiada o krótkim życiu wybitnego amerykańskiego pisarza, jakim był Jack London. 
„Wolę być popiołem niż pyłem” – jego słowa, które przeczytałam na tylnej okładce zachęciły mnie do zapoznania się z tą książką. Zaciekawił mnie jego sposób patrzenia na świat. Chciałam dowiedzieć się, kim jest ten tytułowy żeglarz.  Jeszcze nigdy nie słyszałam o takiej osobie, jak główna postać. 

Myślę, że opowieść o życiu włóczęgi i pisarza jest doskonałym przykładem na to, iż najlepsze scenariusze pisze samo życie. Ożenił się ze swoją nauczycielką od matematyki, ale nie mieli dzieci. Jack rzucił sobie wyzwanie, że będzie pisał 1000 słów dziennie – obietnicy dotrzymał, więc był autorem wielu powieści. Dlaczego więc targnął się na swoje życie zażywając dokładnie wyliczoną śmiertelną dawkę narkotyku?

Książkę czytało się przyjemnie. Początkowo podchodziłam do niej z pewną rezerwą, jednakże po paru przeczytanych stronach stwierdziłam, że zupełnie się myliłam. Jack London to postać barwna i niezwykła, dlatego też trudno oderwać się od powieści. Irving Stone  stworzył kolejną cudowną biografię! 

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią nietuzinkowe przygody i historie. Na pewno się nie zawiedziecie czytając  "Żeglarza na koniu".

Kamila, 15 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza.
1 komentarz:

  1. Książka już za mną i zrobiła na mnie świetne wrażenie.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń