tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

"Grobowy zmysł" - Charlaine Harris - recenzja


„Grobowy zmysł” to powieść napisana przez Charlaine Harris. Charlaine Harris jest bestselerową pisarką, publikującą swoje książki od ponad 30 lat. Do jej najgłośniejszych publikacji należy The Southem Vampire Mysteries.

Książka pt. „Grobowy zmysł” opowiada o dziewczynie imieniem Harper i jej bracie Tolliverze. Harper ma niesamowity dar, umie odnajdywać zwłoki zmarłych ludzi, a raczej wyczuwa je. Gdy są one blisko niej, umie także rozpoznać przyczynę śmierci zmarłego. Natomiast Tolliver pełni rolę menedżera Harper. Dziewczyna wykorzystuje swój dar i zarabia na nim pieniądze. Ludzie zlecają jej odnajdywanie zaginionych, których policja nie dała rady odnaleźć. 

W pierwszej części swoich przygód, Harper dostaje zlecenie na odnalezienie dziewczyny, Teenie Hopkins, która pewnej nocy wybrała się do lasu ze swoim chłopakiem  i już stamtąd nie wróciła. Zwłoki Della, (chłopaka Teenie) odnaleziono, natomiast ona zaginęła. Harper bez trudu odnajduje jej ciało, jednak światło dzienne ujrzały także inne, przerażające fakty.

W miasteczku zaczynają się dziać różne dziwne i zaskakujące rzeczy. Harper i jej brat odkrywają coraz to nowsze tajemnice związane z rodziną i śmiercią Teenie i Della, a także przeżywają wiele przygód, których nigdy nie chcieliby przeżyć.

Książka skrywa wiele tajemnic, które wyjaśniają się stopniowo, trzyma w napięciu. Oprócz mrocznej historii o zbrodni, opowiada również o miłości, która spotkała Harper w małym miasteczku, w którym rozgrywa się powieść.

Osobiście książka podobała mi się bardzo, ponieważ czytając ją nie nudziłam się ani przez chwilkę. Jest bardzo intrygująca i zaskakująca. Nigdy nie spodziewałabym się, że właśnie tak się zakończy.
Myślę, że książka spodoba się wszystkim, którzy lubią mieszankę kryminału, fantastyki i romansu.

Polecam również przeczytanie drugiej części książki: „Grób z niespodzianką”.

                                                                                            Astraja, 14lat


Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz