tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 kwietnia 2012

"Hajlajf" - Marta Sienkiewicz - recenzja

Autorką książki obyczajowej - „Hajlajf” jest Marta Sienkiewicz. Napisała również "Dom przy ulicy Zwyczajnej” czy „W cieniu motyla”

Dorota – główna bohaterka, mieszka wraz z młodszymi braćmi bliźniakami i babcią. Wydawałoby się zwyczajna nastolatka. Chodzi do szkoły i ma swoje problemy. A jakie? „Błahe”? Ojciec opuścił rodzinę, a matka, żeby zarabiać wyjechała za granicę. Seniorka rodu jest w podeszłym wieku i zaczynają jej doskwierać choroby, aż do najcięższej - zawału. Rodzeństwo nikomu nie mówi, że utrzymuje się i mieszka bez opieki, w obawie, że zostaną oddani do domu dziecka.
Czy rodzeństwo poradzi sobie z dorosłym życiem?
Czy ich problemy będą tylko w domu?
Czy uda się ten sekret utrzymać w tajemnicy?

Książka napisana jest potocznym językiem, bardzo łatwo i szybko się ją czyta. Jest niesamowicie wciągającą lekturą. Uczy odpowiedzialności i samodzielności. Pokazuje, że życie wcale nie jest usłane różami, nawet we wczesnej młodości...
 
W opowieści występuje dużo porównań i rozbudowanych przemyśleń, analiz odczuć głównej bohaterki. Uważam, że spodoba się ta historia każdemu, kto lubi czytać o życiu nastolatków. Książka zawiera dużo humorystycznych wydarzeń.

Bardzo fajna. Serdecznie polecam.


~Werwik, 14 lat

Za książkę gorąco dziękujemy Wydawnictwu Skrzat

3 komentarze:

 1. Dobre Weraa .xDD Kiedy następna ? .xDD

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła. Fantastyczne, że mogę poczytać Wasze opinie, wiem, co kupić Waszym rówieśnicom do biblioteki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się, że możemy pomóc :)

   Usuń