tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 kwietnia 2012

"Przyjaciele wieczności i smoczy ogień" - Agata Czyżyk - recenzja

Książka "Przyjaciele wieczności i smoczy ogień",  autorstwa Agaty Czyżyk- licealistki ze Szczytna,  to opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. Sięgnęłam po nią pełna obaw- czy to możliwe, żeby tak młoda osoba napisała coś naprawdę interesującego?


Okazało się, że tak. Młoda pisarka opowiedziała nam historię Carson- dziewczyny uczęszczającej do zwykłej szkoły z internatem, która nagle dowiaduje się, że jest władczynią niezwykłego, magicznego królestwa. Dziewczyna musi zamienić świat, który do tej pory tak dobrze znała- szkołę, koleżanki i pewne stowarzyszenie do którego właśnie ją przyjęto, na miejsce, w którym zdarzyć się może absolutnie wszystko. Po magicznej stronie świata nie ma ograniczeń, Carson okazuje się mieć czarodziejskie zdolności i jest w stanie wizualizować swoje marzenia. Ponadto spotyka dwóch niesamowitych chłopców…

Ale czy życie w tym miejscu to na pewno jej przeznaczenie?

Podsumowując- książkę czytało mi się przyjemnie, ale niestety kilka razy całkiem pogubiłam się w fabule. Nie podobały mi się też niektóre wątki- takie jak ten  „szkolny”- moim zdaniem nieco zbyt sztuczny. Chociaż bystry czytelnik powinien już kilka stron przed zakończeniem domyślić się jakie ono będzie, to oceniam je bardzo na plus. Dodało ono całej historii głębi i jakoś uwypukliło niezwykłość wydarzeń przedstawianych w opowieści. 

Myślę, że książkę można polecić nieco młodszym czytelnikom- w wieku około dwunastu lat- moim zdaniem lepiej odnajdą się w tej historii niż starsi czytelnicy.

Poza tym, życzę Agacie powodzenia w dalszym pisaniu i dziękuję za miłą lekturę zarówno jej, jak i Warszawskiej Firmie Wydawniczej!

Ania, 15 latBrak komentarzy:

Prześlij komentarz