tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 kwietnia 2012

"Tunele. Głębiej" - Roderick Gordon, Brian Williams - recenzja


„Tunele. Głębiej” to druga część bestsellerowej serii fantasy, napisanej przez Rodericka Gordona i Briana Williamsa

Akcja książki dzieje się w Podziemiu, krainie rozciągającej się wiele mil poniżej powierzchni ziemi. Podziemie zamieszkują Koloniści oraz mało rozgarnięci Koprolici, rasa zniewolona przez rządnych władzy Styksów. Ci ostatni dążą do przejęcia kontroli nad całym podziemnym (i nie tylko) światem.
Głównym bohaterem książki jest Will Burrows, czternastoletni Kolonista. Został adoptowany przez Górnoziemską rodzinę i wychowany w Anglii. Jego przybrany ojciec, lekko zwariowany naukowiec, wyruszył w szaleńczą podróż w głąb ziemi. Will wraz z młodszym bratem Calem i najlepszym przyjacielem Chesterem postanawiają wyruszyć na jego poszukiwanie.

Tymczasem biologiczna matka Willa i Cala postanawia odnaleźć swoich synów. Jest przekonana, że wychowany przez obcych ludzi Will stał się degeneratem i mordercą.
Autorzy „Tuneli…” stworzyli piękny, realistyczny świat, z mnóstwem barwnych postaci (takich jak Drake i Elliott, którzy zdecydowanie są jednymi z moich ulubieńców). Książkę czyta się łatwo i szybko, sama ‘pochłonęłam’ ją w niecałe dwa dni. Każda zagadka ma logiczne wytłumaczenie, wpasowujące się do konwencji, stworzonego przez Gordona i Williamsa, świata. 

„Tunele…” działają na wyobraźnię równie mocno jak „Harry Potter” czy „Igrzyska Śmierci”. Polecam wszystkim miłośnikom niekonwencjonalnego fantasy.

 - Mimbla, 15 lat

Za Tunele dziękujemy Wydawnictwu Wilga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz