tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 kwietnia 2012

"Rzecz o zbłąkanej duszy" - Siergiej Sadow - recenzja


Siergiej Sadow to autor kilkunastu powieści, z których dwie przełożono na język polski. Początkowo publikował w Internecie. Na papierze zadebiutował w 2002 roku powieścią Cena zwycięstwa. Pisuje zarówno fantasy, jak i SF. Najwięcej wielbicieli zyskała jednak przeznaczona dla młodzieży trylogia fantasy "Rycerz Zakonu". W 2008 roku została wydana książka pt. „Rzecz o zbłąkanej duszy”.

Jest to opowieść o diable Ezergilu, który w tym roku musi zaliczyć letnią praktykę. Zadanie wyznacza mu jego wujek - obecnie anioł. Diabeł ma POMÓC zbłąkanej duszy odnaleźć spokój. W tym celu musi udać się na Ziemię i zadbać o dwunastoletniego syna zjawy. Kiedy Ezergil trafia w końcu na ziemię, zadanie okazuje się jeszcze bardziej skomplikowane niż się spodziewał. Będzie musiał współpracować z anielicą Aloną. A myślał że nic gorszego już mu się nie przytrafi. Nie dość, że przez wujka musi nieść pomoc, to na dodatek razem z anielicą.

Jak pewnie już się zorientowaliście głównym tematem książki są anioły i diabły, ale różnią się od naszych obecnych wierzeń. Po pierwsze książka jest napisana w religii prawosławnej. Tam nikt nie toczy wojny o ludzkie dusze. Liczą się tylko nasze uczynki. Drugą różnicą jest wiara w reinkarnację... 

W książce mamy postawione obok siebie dwie wyraziste postaci: głupiego osiłka Ksefona, oraz bystrego i uczynnego Ezergila. Dwa rywalizujące diabły, to naprawdę wybuchowe połączenie!

Język, którym napisana jest ta powieść, jest prosty, więc na pewno trafi ona w gust większości czytelników. To lekka i przyjemna lektura, przy której naprawdę można odpocząć i się pośmiać. W końcu głównym bohaterem jest  diabeł. 

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki. 

Książka w Polsce została wydana w dwóch tomach o takim samym tytule.     


Polecam, Sunny Girl,17 latZa książkę dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów 


 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz