tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 kwietnia 2012

"Szósty" - Agnieszka Lingas - Łoniewska - recenzja


"Szósty" to kolejna po "Bez przebaczenia" i "Zakrętach losu" znakomita powieść Agnieszki Lingas - Łoniewskiej. Została ona wydana w 2012 roku przez Wydawnictwo Replika.
 
Nie sądziłam, że kiedyś to powiem, ale polska pisarka rzuca na kolana lekkością z jaką pisze swoje książki i bije na głowę znanych zachodnich pisarzy!

Powieść opowiada o przerażającej zbrodni i o miłości, o sprawiedliwości i przeznaczeniu. Na Śląsku grasuje psychopatyczny morderca, który porywa zielonookie blondynki, a następnie je gwałci, a szóstego dnia zabija. Szóstego, bo wtedy Bóg stworzył człowieka.

Czy inspektor Marcin Langer zdąży złapać  mordercę, nim ten ponownie zaatakuje? Czy pomoże mu Alicja, zielonooka blond piękność, która jest ekspertem od tworzenia portretów psychologicznych?


"Szósty" to majstersztyk! Powieść w znakomity sposób oddaje codzienność  życia, rodzące się uczucia, doznania metafizyczne, ale także ukazuje jego brutalne oblicze. 


Gorąco polecam Wam tę książkę. Zapewniam Was, że nie pożałujecie wyboru i nie będziecie mieli poczucia straconego czasu. Powieść potrzyma Was w napięciu do ostatniego słowa. I to dosłownie.
Iza, 16 lat

1 komentarz:

  1. Muszę koniecznie przeczytać uwielbiam książki w tym klimacie ;)

    OdpowiedzUsuń