tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 maja 2012

"39 wskazówek. T.1: Labirynt kości" - Rick Riordan - recenzja


Rick Riordan jest 48-letnim pisarzem, który podbił już serca czytelników na całym świecie. W młodości chciał być gitarzystą. Pierwszą przeczytaną przez niego książką był „Władca Pierścieni” (przeczytał go aż 10 razy!). Interesuje się mitologią grecką i nordycką, których wątki wplatał w swoje utwory. Wychowywał się w „artystycznej” rodzinie: jego matka była muzykiem i artystką, a ojciec ceramikiem. Rick zaczął przygodę z pisarstwem już w gimnazjum. Pierwszą książkę złożył do druku, gdy miał 13 lat, jednak ostatecznie jej wtedy nie opublikowano. Za to niedługo potem w „UTSA magazine” ukazały się dwa jego opowiadania.Teraz mieszka z żoną i dwoma synami (którym zadedykował „39 wskazówek”) w Teksasie.  Sławę wśród młodzieży przyniosła mu głównie seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” . Napisał również „Kroniki rodu Kaine”, a dla dorosłych „TresNavarre” (otrzymał za nią trzy najwyższe nagrody w kategorii powieści grozy). 

Amy i Dan nie mieli pojęcia, że ich rodzina jest jedną z najstarszych i najbardziej wpływowych na świecie.  Na pogrzebie swojej babki -Grace Cahill, dowiadują się całej prawdy o swojej rodzinie, no może prawie całej. Część gości otrzymała złote zaproszenie -drobną kartkę, której posiadacz miał możliwość wyboru: wziąć czek na milion dolarów, albo wystartować w niebezpiecznej grze i otrzymać jedną wskazówkę dotyczącą drogi do celu. Rodzeństwo po długim namyśle decyduje się podjąć ryzyko i spróbować swoich sił w wyścigu. Do walki przystępuje zaledwie kilka drużyn. Każda z  nich musi odnaleźć 39 wskazówek. Bezwzględność i chęć wygranej „po trupach do celu” u konkurencji będą niemałą przeszkodą w poszukiwaniach dla Amy i Dana. Pierwszy zespół, który połączy w całość wszystkie wskazówki, odkryje tajemnicę Cahillów. Gra jest warta świeczki, jednak na uczestników czeka wiele niebezpieczeństw. 

„Labirynt kości”jest pierwszą książką z serii „39 wskazówek”. Napisana prostym językiem, z wartką akcją, jest idealna dla czytelników w każdym wieku. Założę się, że bardzo szybko zyska uznanie i popularność. Rick Riordan należy do jednego z moich ulubionych pisarzy. Uwielbiam jego styl oraz sposób narracji. Sięgając po tę książkę byłam pewna, że nie rozczaruje mnie ani nie ustąpi pod żadnym względem wcześniejszym dziełom tego autora (i oczywiście się nie pomyliłam). Należy do tego rodzaju literatury, od którego po przeczytaniu pierwszej strony nie można się „oderwać” aż do końca, a po przeczytaniu całości niecierpliwie oczekuje się kolejnej części. Dobrze, że czeka mnie jeszczze lektura 9 następnych części. Oby szybko się ukazały!!! 
POLECAM
Asia, 15 lat
TUTAJ znajdziecie mnóstwo różnych ciekawych informacji na temat całej tej serii, zapraszam! 


 Za możliwość przeczytania tej wspaniałej książki dziękuję Wydawnictwu Initium!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz