tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 maja 2012

"Magia Avalonu" - Aprilynne Pike - recenzja


Od dłuższego czasu na mojej półce stoi książka Aprilynne Pike pt „Magia Avalonu”. Jest to druga część „Skrzydeł Laurel” i postanowiłam w końcu ją przeczytać. Muszę wam powiedzieć, że tak naprawdę zapomniałam już, jak bardzo przypadła mi do gustu pierwsza książka.

Tym razem główna bohaterka spędza dwa miesiące w mieście wróżek, w tytułowym Avalonie. Jej pobyt okazał się konieczny, gdyż ma ona braki w wiedzy na temat wróżek i ich mocy. Przez całe wakacje Laurel uczy się sporządzać eliksiry, a kiedy wraca, musi zmierzyć się z prawdziwą rzeczywistością. Po pierwsze jej relacje z mamą nie układają się tak jak dawniej i dziewczyna wie, że przyczyną ich jest jej odmienność. Po drugie trolle znowu wracają i teraz pragną już tylko zemsty za swoją ostatnią porażkę. I gdyby tego było jeszcze mało serce Laurel jest rozdarte na pół. Jedna jej część chce być z ludzkim chłopakiem Davidem, natomiast druga z Tamanim, wiosenną wróżką i strażnikiem. 

Kogo wybierze dziewczyna i kim okaże się jej wybawicielka Klea?

Druga część jest jeszcze bardziej porywająca niż poprzednia. Pełno w niej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. W tej książce Laurel dojrzewa i staje w obliczu konfliktu uczuciowego. Ile z nas było już w takiej sytuacji? Naprawdę przy tej książce nie da się nudzić, a magia i miłość jest u zmieszana w odpowiednich proporcjach. 

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści. 

Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz