tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 maja 2012

"Magiczne drzewo i ...." - Andrzej Maleszka - recenzja
Przedstawiam recenzję cyklu książek autorstwa Andrzeja Maleszki pt.: „Magiczne Drzewo – Czerwone Krzesło”; „Magiczne Drzewo – Tajemnica mostu” oraz „Magiczne Drzewo –Olbrzym” Autor, reżyser i scenarzysta specjalizujący się w twórczości dla dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzany, cykl magiczne drzewo zdobył 19 listopada 2007 roku  w Nowym Jorku międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Książka również otrzymała dużo nagród między innymi nagrodę IBBY Polska: “Dziecięca Książka Roku 2009“.

W pierwszej części poznajemy wszystkich sympatycznych  (i tych mniej fajnych) bohaterów. Rzecz dzieje się w całkiem współczesnym świecie. Troje dzieci, dwoje rodziców, niezbyt przyjemna ciotka i … czerwone krzesło, które zmienia całe znane rodzinie życie. Zachowało ono cząstkę wielkiej magicznej mocy drzewa, z którego zostało zrobione. I nie tylko ono… Książka bardzo mnie wciągnęła i w momencie  pisania  tej  recenzji  skończyłem  już cały cykl. Oceniam  ją na 8 ( w skali od 0 do 10 )
TUTAJ możesz zobaczyć fragmenty książki.

 
W drugiej części Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Bohaterowie zmierzą się z gigantycznym pająkiem, podziemną rzeka i groźną Gretą o trzech oczach. Spotkają się z ogromnym mrozem, powodzią z coca-coli i masą innych niebezpieczeństw. Tę część oceniam na 9 .
 TUTAJ możesz oglądnąć zwiastun "Mostu zapomnienia"
 
W ostatniej części cyklu Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, Blubek i gadający pies Budyń. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Książkę uważam za najlepszą z całego cyklu. Oceniam ją na 9!
TUTAJ możesz przeczytać fragment tej historii.

Polecam wszystkim  wielbicielom książek przygodowych!

Dominik, 13 lat


Za tę cudną serię dziękujemy Wydawnictwu Znak!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz