tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 maja 2012

„Siła trucizny” - Maria V. Snyder - recenzja


 
Król Iksji zostaje zrzucony z tronu. Na jego miejscu zasiada komendant, który wprowadza wysoce surowe prawo. Magowie zostają zabici lub wygnani. Natomiast sama magia jest zakazana.

Yelena już od jakiegoś czasu przebywa w przerażająco zimnym lochu, czekając na wykonanie wyroku. Każda, nawet przypadkowa śmierć karana jest także śmiercią. Yelena dowiaduje się, że może ocalić swoje życie zostając testerką żywności, chroniąc komendanta przed otruciem. Wkrótce odkrywa, że tym co hamuje ją przed ucieczką, jest trucizna krążąca w jej żyłach. W krótkim czasie kobieta spostrzega, że jest obdarzona ogromną mocą magiczną. Na domiar złego na jej życie czyha generał, pragnąc zemsty za śmierć swojego syna, a to dopiero początek tej historii…

Książkę czyta się bardzo lekko. „Siła trucizny” jest pierwszą częścią Trylogii Twierdzy Magów. Maria V. Snyder umiejętnie wprowadza czytelnika w świat pełen intryg i ciągłej walki o własne przetrwanie. Autorka wykreowała naprawdę ciekawe postacie. Koniec jest dość trudny do przewidzenia. Snyder bardzo dobrze poradziła sobie z zaskakiwaniem czytelnika. Sądzę, że każdy, kto ma choć trochę wolnego czasu, powinien sięgnąć po „Siłę trucizny”.

Polecam,
Rimma, 16 lat

Wydawnictwu Harlequin dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz