tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 maja 2012

"HB: Sekretna Armia" - Robert Muchamore - recenzja


Jeśli wiesz już coś o sekretnej organizacji CHERUB, możesz brać się za lekturę i tej powieści Roberta Muchamore. Opowiada ona bowiem o samych początkach tytułowej Armii, a akcja toczy się w czasie drugiej Wojny Światowej.

Bohaterami powieści są chłopcy (i jedna dziewczynka!), szkoleni na szpiegów w tajnej jednostce wojskowej. Wszyscy mają za sobą trudne przejścia, w większości są sierotami, które dopiero w CHERUBIE odnalazły wsparcie. Nikt nie przypuszcza, że dzieci mogą być groźne, toteż młodzi agenci odnoszą wielkie sukcesy. Jednak są i dowódcy, którzy nie są przychylnie nastawieni do szkolenia dzieci i chcą doprowadzić do zamknięcia jednostki. Chłopcy i ich nauczyciele postarają się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby ich grupa mogła przetrwać.

Na jakie wyzwania będą musieli przygotować się młodzi bohaterowie powieści?
Czy uda im się ochronić jednostkę?
Czy szkolenie młodych agentów to na pewno dobry pomysł?

Podobały mi się postaci, które były prawdziwe, a w ich rozmowach nie było tej sztuczności, jaką czasem można spotkać w innych książkach dla nastolatków, a także to, że akcja właściwie ani na chwilę się nie zatrzymała. Autor dobrze opisał bohaterów- mimo że przez powieść przewija się bardzo wielu chłopców, nie mylimy ich ze sobą, każdy ma inaczej zarysowany charakter.

Książka bardzo mi się podobała i chociaż wiem, że niewielu naszych rówieśników interesuje się historią, a zwłaszcza czasami II Wojny  Światowej, to może ta lektura będzie dobrym początkiem, by to zmienić?

Ania, 15 lat

Wydawnictwu Egmont bardzo dziękuję za wydanie takiej fantastycznej książki! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz