tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 maja 2012

„Świat w pastelach Ingi” – Aneta Rzepka – recenzja


 Aneta Rzepka jest polską pisarką. Z wykształcenia jest historykiem literatury polskiej i teatrologiem. Ma już na swoim koncie kilka powieści. 

„Świat w pastelach Ingi” to tytuł książki opowiadający tak naprawdę o Gabrysi (Inga, to jej blogowy pseudonim). Dziewczyna ma męża i córkę. Pracuje w szkole, jako nauczycielka polskiego. Przez samotność i to, że jej mąż nie traktuje jej najlepiej, postanawia założyć blog. Opowiada tam o swoim życiu. 

Jej wpisami zaczyna się interesować Nikt_Ważny, który radzi jej, co jego zdaniem powinna zrobić, aby nie czuć osamotnienia. 

Tymczasem w szkole, w której Gabrysia uczy, jeden z chłopców ma problemy rodzinne. Dziewczyna pomaga mu, a przy okazji odkrywa, że wicedyrektorka, która zawsze była bardzo ostra dla wszystkich, jest kobietą pełną uczuć. Nasza bohaterka zaczyna prowadzić kółko teatralne, w czym pomaga jej Paweł...

Czy Gabrysia poradzi sobie z problemami w domu, z mężem?
Kim jest Nikt_Ważny?

To wzruszająca i piękna historia, w której główną rolę odgrywa przyjaźń.
Książka bardzo mi się spodobała, ponieważ jest napisana swobodny, językiem. Polecam ją  wszystkim (starszym i młodszym) kobietom, nie tylko tym, które czują się niedowartościowane :)

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.
                                                                                                         Lampart, 15 lat

Za możliwość poznania Gabrysi - Ingi dziękuję Wydawnictwu Replika


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz