tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 czerwca 2012

"Dziewczynka z parku" - Barbara Kosmowska - recenzja


Barbara Kosmowska – poetka, pisarka, literaturoznawca. Autorka rozchwytywanego cyklu o Bubie, „Myślinków”, „Pozłacanej Rybki”, „Puszki” i „Samotnych.pl”. Jest również autorką książek dla dorosłych. Mieszka w Bytowie.

„Dziewczynka z parku” to książka, którą warto przeczytać. Opowiada o tym, jak poradzić sobie z utratą kogoś bliskiego. Autorka poruszyła w tej historii ważne tematy związane ze śmiercią.

Kiedy tata Andzi umarł, w życiu dziewczynki nie było miejsca na długie spacery, ciekawe informacje o zwierzętach, czy śmiech. Wszystko, co dotychczas robiła z tatą, a co tak bardzo lubiła, zastąpiła żałoba i smutek. Po miłej atmosferze w domu pozostały tylko wspomnienia.

Są jednak rzeczy, które pozwalają Andzi zapomnieć o smutku. Najlepsza z nich to Jeremiasz – chłopiec, który stał się prawdziwym przyjacielem dziewczynki.

Przepiękne ilustracje dodają tej opowieści charakteru tajemniczości i magii . Treść książki sprawia, że czytelnik zaczyna zastanawiać się nad sensem ludzkiego cierpienia i życiem po śmierci.
           
„Dziewczynka z parku” jest dobrą lekturą dla dzieci od 9 lat, ponieważ dzięki prostemu przekazowi zrozumieją wiele ważnych tematów. Książka wzruszy również młodzież i dorosłych. Skłoni do refleksji i wyjaśni mnóstwo spraw, nad którymi się zastanawiamy.

Martyna, 12 lat

Za tę wartościową książkę dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

1 komentarz:

  1. no ta książka jest nawet fajna
    sandra krawczyk

    OdpowiedzUsuń