tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 czerwca 2012

"Podwodny świat. Mroczny dar" - Kat Falls - recenzja


Do sięgnięcia po lekturę zachęciła mnie okładka książki. Choć na pierwszy rzut oka zapewne nie wyda nam się ona ciekawa, kiedy tylko przesuniemy po niej palcami, lub obejrzymy pod światło, zobaczymy coś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

„Podwodny świat. Mroczny dar” to niezwykle udany debiut Kat Falls. 

Akcja książki dzieje się w niedalekiej przyszłości, ale od „naszych czasów” wiele się zmieniło… Poziom wód podniósł się tak bardzo, że zmusił pozostałych na Ziemi ludzi do zamieszkania w wielkich, kilkudziesięciopiętrowych blokach. Wszyscy żyją w tłoku, a dla tych, którzy chcą mieć dla siebie więcej przestrzeni pozostaje jedno wyjście. Osadnictwo na dnie morza.

Tay jest pierwszym chłopcem narodzonym w podmorskiej kolonii. Chociaż jest zadowolony ze swojego życia, wkrótce pojawiają się problemy, o których do tej pory nie miał pojęcia. Wszyscy osadnicy kolonii stają przed wyzwaniem pokonania grupy banitów. Jeśli temu sprostają, ich domy będą bezpieczne. Jeśli nie podołają zadaniu, będą musieli wrócić na powierzchnię.

Tymczasem nastolatek spotyka Gemmę- „nawodniaczkę”, która zajmuje się poszukiwaniem brata. Chłopiec postanawia pomóc jej w wyprawie. Wkrótce oboje wpadają na trop, jednak sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót…

Książkę polecam wszystkim miłośnikom przygód i niezwykłych zdarzeń. Ciekawa okazuje się być przede wszystkim wizja podmorskiego świata, dlatego podczas czytania nie omijajcie nawet tych dłuższych opisów!

Ania, 15 lat

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz