tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 lipca 2012

"Bitwa o gród Sędziwoja" - Tomasz Kruczek - recenzja


Książkę pt. ,,Bitwa o gród Sędziwoja’’ napisał Tomasz Kruczek, wielki fan średniowiecza, muzyk, animator kultury i członek grup rekonstrukcyjnych.

Bitwa o gród Sędziwoja - Tomasz KruczekKsiążka opowiada o wydarzeniach rozgrywających się w 999r., które poprzedzały zjazd w Gnieźnie. Młody cesarz Otton postanawia podjąć pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha. Niestety nie wszystkim jest w smak jego  przyjaźń z Bolesławem Chrobrym. Potężny graf Ulrich postanawia nie dopuścić do tego spotkania i wysyła ludzi tropem odważnego posłańca, który wyruszył z listem do słowiańskiego władcy. 

W grodzie Sędziwoja ludzie wiodą spokojne życie pełne codziennych trosk i radości. To tam mieszka młody chłopak o imieniu Leszek, odważny i honorowy, który wpląta się w walkę z Szarym, Szczurem i innymi opryszkami wysłanymi  z Niemiec w celu udaremnienia zjazdu. Pomoże mu piękna księżniczka Wikingów – Dis i Janek. 

Chcesz poznać kulisy wydarzeń z roku 1000 ?
Dowiedzieć się skąd wziął się tajemniczy nóż z białą rybą ?
Kim był tajemniczy posłaniec cesarza ?
Czy trójce dzieci uda się odmienić losy świata, zmienić bieg historii?

SERDECZNIE POLECAM

Niesamowicie wciągająca książka, pełna zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. Napisana prostym i przystępnym językiem, miła i łatwa w czytaniu. Idealna książka przygodowa na wakacje!
Kataleja, 14 lat

Wydawnictwu Replika dziękuję za spotkanie z mieszkańcami grodu Sędziwoja. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz