tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 lipca 2012

“Putin - człowiek bez twarzy” - Masha Gessen - recenzja

Putin. Człowiek bez twarzy - Masha Gessen

Masha Gessen nie jest zwykłą pisarką. Kobieta ta jest przede wszystkim dziennikarką i korespondentką. Decydując się na napisanie biografii Putina postawiła na szali to, co najważniejsze - własne życie. Już w czasie pisania książki grożono jej, aby zniechęcić ją do publikacji. Jednak dziennikarka pozostała nieugięta i przedstawiła światu prawdziwą twarz człowieka, który rządzi jednym z największych imperiów świata.


Władimir Władimirowicz Putin to potężny przywódca potężnego państwa. Przeciętnemu obywatelowi Zachodu jawi się jako wpływowy, groźny prezydent, który rządy sprawuje żelazną ręką, ale jednocześnie jest patriotą.

Jakie jest jednak prawdziwe oblicze Putina? 
Kim właściwie jest ten człowiek? 
Czy został prezydentem z przypadku, bo środowisko Jelcyna potrzebowało kogoś, kim łatwo będzie manipulować? 

Do prawdy ciężko się dokopać. A co jeśli ten pozbawiony charyzmy i talentów, funkcjonariusz KGB i szef FSB wraz ze swoimi ludźmi uknuł własną intrygę? Jedno jest pewne. Po dojściu do władzy zmienił się nie do poznania i stworzył nową Rosję. Rosję, w której nawet niewinny może stać się ofiarą systemu. Gdzie rządzą pieniądze i chciwość, gdzie sukces można osiągnąć tylko wtedy, gdy ma się odpowiednie “plecy”.

“Putin - człowiek bez twarzy” to niezwykle wciągająca książka, która odsłania prawdziwe oblicze prezydenta Rosji. Autorka w znakomity sposób przedstawiła jego postać powołując się na wiarygodne źródła informacji. Historia tego człowieka mrozi krew w żyłach, a jego poczynania i manipulacje polityczne wstrząsają ludźmi.

Gorąco polecam!

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Iza, 16 lat

Wydawnictwu Prószyński i S-ka serdecznie dziękuję za tę książkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz