tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 lipca 2012

„Dobrego dnia czyli o mocy błogosławieństw” - O. Leon Knabit OSB – recenzjaOjciec Leon Knabit jest benedyktynem oraz autorem wielu popularnych publikacji. Do napisania tej książki podszedł z wielką mądrością i jak zawsze z optymizmem.

„Dobrego dnia czyli o mocy błogosławieństw” jest małym przewodnikiem. Ojciec Leon opowiada nam w nim o znaczeniu słowa, o tym, że złe słowo to przekleństwo, które sprowadza nieszczęście. Jest w niej też opisane bardzo dobrze co to jest błogosławieństwo, kto go zazwyczaj udziela i jak bardzo jest ono ważne. 

Ta niewielka książeczka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich Ojciec Leon opowiada o słowie i błogosławieństwie, natomiast w drugiej - podaje przykłady najpiękniejszych błogosławieństw biblijnych, celtyckich, liturgicznych i tekstów świętego Franciszka. 

Książkę czyta się szybko, choć lepiej zatrzymywać się na każdej stronie i przemyśleć to, co jest tam napisane. Podobało mi się szczególnie to, z jaką swobodą Ojciec Leon opowiadał o złym i dobrym słowie. 

            Polecam "Dobrego dnia" wszystkim, którzy potrzebują chwili zatrzymania i refleksji. 
Lampart, 15 lat 

Za słowa Ojca Knabita serdecznie dziękuję Wydawnictwu M


                                                                                                    

1 komentarz: