tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 lipca 2012

„Duchy przeszłości” - Wendy Webb – recenzja


Wendy Webb pochodzi z Minneapolis. Pracowała jako dziennikarka. Obecnie mieszka nad Jeziorem Górnym w Duluth. Ma również swoją stronę internetową.

Duchy przeszłości - Wendy Webb„Duchy przeszłości” to tytuł książki opowiadającej o trzydziestokilkuletniej kobiecie, która przez prawie całe życie mieszkała z ojcem, nigdy nie znała matki, ponieważ według jej taty zmarła w pożarze.

Pewnego dnia Hallie dostała list od kobiety, która podaje się za jej matkę. Kiedy pyta ojca czy jest prawdopodobne, żeby to była prawda, on mówi, że tak. Jednak następnego dnia umiera. Hallie postanawia poznać swoją przeszłość.


Dotarcie do prawdy jest bardziej skomplikowane, niż się na początku wydawało.W rozwiązaniu zagadki pomaga jej służąca, która przeżyła wiele lat w jej rodzinie. Prawda okazuje się straszna…

W książce nie zabrakło wątku miłosnego oraz zagadek pojawiających się w większości strasznych historii. 


Powieść czyta się szybko, bo jest wciągająca od samego początku. Nie zawiera trudnych wyrażeń i łatwo można zrozumieć opowiadania zawarte w tej książce. 

„Duchy przeszłości” podobały mi się, bo książka jest napisana prosto i ciekawie. Często historie opowiadane w niej były straszne, dlatego polecam ją osobom lubiącym czytać „lekkie” horrory. 
                                                                                                                     


Lampart, 15 lat

Wydawnictwu Nasza Księgarnia dziękuję za tę powieść.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz