tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 lipca 2012

"Czy umiesz gwizdać Joanno" - Ulf Stark - recenzjaKsiążkę pt. ,,Czy umiesz gwizdać, Joanno?’’ napisał Ulf Stark, jeden z najbardziej lubianych i cenionych szwedzkich pisarzy. 

Czy umiesz gwizdać, Joanno?Na podstawie tej książki powstał film, który w szwedzkiej telewizji jest pokazywany co roku w święta Bożego Narodzenia. Piękne ilustracje, proste, barwne, wesołe i dziecięce zawdzięczamy Annie Höglund.

Pewnego dnia kiedy Ulf bawił się z Bertilem opowiedział mu o swoim dziadku. Niestety jego kolega takowego nie miał więc nasz bohater postanowił mu go zdobyć. Razem udali się do domu starców tam Bertil, gdzie zaadoptował Nilsa. I tak jeden miał kochanego wnuczka, a drugi kochanego dziadka.  

Ulf wraz z kumplem pokażą samotnemu panu, że zawsze można być dzieckiem, że świńskie nóżki w galarecie są dobre i na nowo odkryją przed nim radość życia. A chłopcy dowiedzą się jak zrobić latawiec, nauczą się gwizdać. 

Ale kim jest Joanna? 

O tym musicie przeczytać już sami. Książka napisana z dziecięcą prostotą i ciepłem, pełna humoru, ale i ważnych wartości. Napisana prostym językiem idealna dla dzieci i nie tylko.
Serdecznie polecam
Kataleja 14 lat 

Za kolejną książeczkę Ulfa Starka dziękuję Wydawnictwu Zakamarki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz