tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 28 sierpnia 2012

"Czternaście dni tygodnia" - Aneta Nawrot - recenzja


Czternaście dni tygodnia - Aneta Nawrot
W Polsce, wiosną 2010 roku, zostaje ogłoszona żałoba narodowa po katastrofie prezydenckiego samolotu. Nad Europą szaleje chmura pyłu, będącego efektem wybuchu wulkanu na Islandii. Większość europejskich portów lotniczych zostaje sparaliżowana, a samoloty uziemione. 

Z tego powodu, w Egipcie, przymusowo na drugi turnus pozostaje grupa polskich turystów. A wśród nich Kalina Nowicka, która jednak nie jest zadowolona z dłuższych wakacji w egzotycznym kurorcie. Chciałaby jak najszybciej pożegnać się z uciążliwymi wycieczkowiczami i wrócić do Polski, gdzie czekają na nią zawodowe obowiązki i rodzinne problemy. Sytuacja ulega zmianie, gdy poznaje bliżej krakowskiego architekta.
Płomienny romans, kryminalna zagadka i gorący Egipt przeradzają się w przygodę jej życia. Czegóż więcej pragnąć?


Pozornie banalna historia ze strony na stronę przeradza się w ciekawą, wartką opowieść o dwóch osobach poszukujących szczęścia. Ich perypetie obficie przyprawione humorem i egipski gorący klimat sprawiają, że czytając ją można poczuć się jak w tropikach i jeszcze na moment zatrzymać ze sobą powiew letniego wiatru i gorące promienie słońca, które ustępują powoli chłodnym i deszczowym dniom.

Idealna propozycja na nadchodzące jesienne wieczory. 
Polecam!

Iza, 16 lat

Za chwile relaksu z książką dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz