tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 28 sierpnia 2012

"Gladiole" - Marta Gruszczyńska - recenzja


Autorką książki "Gladiole" jest Marta Gruszczyńska

Gladiole - Marta Gruszczyńska
Bernadette od paru miesięcy leży w szpitalu na oddziale onkologicznym. Jej choroba to dla wszystkich wielki szok, jednak dzięki niej, bliscy jej ludzie zaczynają się jednoczyć i postanawiają zebrać pieniądze na rehabilitację dla Bern. 

W szpitalu nasza bohaterka poznaje nowych, niezwykłych ludzi, dzięki którym  zaczyna patrzeć na życie i chorobę całkiem inaczej. Zaczyna wierzyć, że wszystko się w końcu ułoży. Niestety męczy ją jeszcze jedna nie zakończona sprawa - Dolph jej najlepszy przyjaciel, do którego czuła coś więcej, nie zdając sobie sprawy, że on czuje to samo. 

Oboje nigdy nie wyznali sobie uczucia, ponieważ chłopak bez pożegnania wyjechał na studia do innego miasta. Kiedy Dolph dowiaduje się o chorobie Bernadette, postanawia się z nią spotkać i wszystko jej wytłumaczyć. Niestety stan Bern stanowczo się pogorszył - jedynym i do tego nie do końca pewnym wyjściem jest  natychmiastowa operacja...  

Czy Bernadette przeżyje? A Dolph zdąży wyznać jej miłość?

Ta niesamowita i bardzo wciągająca książka pokazuje, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Opowieść jest przepełniona wiarą i nadzieją na lepsze jutro. Uczy nas też, że nie warto odkładać niczego na później, bo w końcu może być za późno.       
Polecam:)
Carmen, 14 lat

Za pasjonującą książkę dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz