tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 21 sierpnia 2012

„Nagrody Darwina. Ewolucja w działaniu” - Wendy Northcutt – recenzja


Nagrody Darwina to corocznie, przyznawane w wyniku głosowania internautów, nagrody i wyróżnienia. Mają one wyłącznie charakter symboliczny i nasycone są czarnym humorem, by "upamiętnić osoby, które przyczyniły się do przetrwania naszego gatunku w długiej skali czasowej, eliminując swoje geny z puli genów ludzkości w nadzwyczaj idiotyczny sposób". Wendy Northcutt to autorka sześciu książek o zwycięzcach nagrody Darwina.

Lektura podzielona jest na kilka kategorii – m.in. fatalne upadki, głupie sztuczki kryminalne, ogień i wybuchy. W każdym rozdziale znajduje się krótki wstęp oraz podział na: nagrody, wyróżnienia, czy też zasłyszane, niezweryfikowane opowieści. Przy czytaniu o śmierci osób są mieszane uczucia – żal, śmiech oraz niedowierzanie głupocie ludzkiej. Niektóre opowieści brzmią mało wiarygodnie, ale jednak się zdarzyły. Po przeczytaniu niektórych z nich przychodzi chwila zadumy nad kruchością życia. Człowiek jest najinteligentniejszą istotą na świecie. Więc czemu po przeczytaniu tej oto książki, to zdanie nie brzmi wiarygodnie?

Myślę, że lektura jest lekka i mimo wszystko warto ją przeczytać, choćby po to, aby nie popełnić tego samego głupiego błędu, co ludzie przed nami. Ludzie, których życie się zakończyło i przez jedno nieprzemyślane w skutkach zdarzenie nie dostali drugiej szansy. Przed zrobieniem czegoś głupiego po prostu pomyślmy. Wydaje mi się, że nie wszystkim książka przypadnie do gustu. Polecam tę książkę osobom, które lubią czarny humor.

Kamila, 15 lat

Za udostępnienie lektury dziękuję Księgarni Matras

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz