tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 sierpnia 2012

"Nieopowiedziana historia" - Monica Ali - recenzja


Monica Ali to znana pisarka urodzona w Bangladeszu. Jej powieści, takie jak "Brick Lane" czy "Od kuchni", odniosły duży sukces, zyskując rzesze fanów i uznanie krytyków.

Nieopowiedziana historia - Monica Ali"Nieopowiedziana historia" jest powieścią inspirowaną życiem księżnej Diany - kochanej przez miliony i ranionej przez najbliższych.

Życie bohaterki książki przypomina szkołę przetrwania, jest otoczona przez ludzi, którzy jej źle życzą. Księżną nękają paparazzi i oszukuje rodzina. Jej życie jest puste, a sama odczuwa smutek i zagubienie. Znajduje się na skraju załamania nerwowego i uważa, że ktoś planuje zamach na jej życie.

Księżna decyduje się na drastyczną zmianę swojego życia i z pomocą swojego zaufanego przyjaciela pozoruje własną śmierć. Lawrense załatwia jej nową tożsamość, a Lydia, bo tak ma teraz na imię, zaczyna nowe życie.

Co się jednak wydarzy, gdy niespodziewanie jeden z paparazzich pojawi się w jej życiu? Jak poradzi sobie Lydia?

"Nieopowiedziana historia" to fantastyczna powieść o alternatywnych losach najbardziej znanej i uwielbianej księżnej świata. Autorka w znakomity sposób stworzyła portret psychologiczny głównej bohaterki. Ponadto historia jest bardzo dynamiczna, a miejscami także zabawna. 

Polecam!
 Iza, 16 lat

Wydawnictwu Zysk i S-ka serdecznie dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz