tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 sierpnia 2012

"Nieprawdziwy świat" - Katarzyna Wojtas - recenzja


Katarzyna Wojtas - debiutująca pisarka z Nowego Sącza. W pogoni za swoimi marzeniami, postanowiła zrezygnować z dotychczasowej pracy w biurze i obecnie zajmuje się już tylko pisaniem. Autorka serii "Błękitny laptop".


Nieprawdziwy świat"Nieprawdziwy świat" to druga książka z tej serii. Opowiada o królewnie Amelce, która uzależnia się od gier komputerowych. Dziewczynka nie ma już czasu dla swoich przyjaciół. Rodzice się o nią martwią. Królewna Amelia zaczyna uważać, że wirtualny świat jest znacznie lepszy od prawdziwego i coraz dłużej, w ukryciu, gra na swoim laptopie. Dlatego nigdy nie jest wyspana, na lekcjach zasypia, nie ma ochoty na zabawę.

W grze, którą tak bardzo polubiła Amelka, królewna miała swoją postać – Emmę. Często udawała, że jest naprawdę Emmą. W pałacu chodziła w peruce. Dziewczynka bardzo się zmieniła. Wyznaczony przez rodziców limit czasu gry na laptopie przestał Amelce wystarczać - grała coraz dłużej.

Co wydarzyło potem, czy Amelka stanie się Emmą, musicie koniecznie przeczytać sami!
 
"Nieprawdziwy świat" to pouczająca książka. Polecam ją dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Warto ją przeczytać. Historia królewny Amelii to przykład uzależnienia od gier komputerowych. Czytelnicy tej książki przekonają się, że wirtualny świat nie jest może być ważniejszy od czasu spędzonego z przyjaciółmi, zabaw na świeżym powietrzu i naszego zdrowia.

Martyna, 12 lat


Za  pouczającą lekturę dziękuję Wydawnictwu Sztuka i Wiedza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz