tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 25 sierpnia 2012

„Tańcząca” - Sarah Rubin – recenzja


Sarah Rubin dorastała w USA. Zawsze lubiła przebierać się za kogoś innego, a także czytać. Studiowała historię i pisarstwo oraz uczyła tańca i aktorstwa. Obecnie mieszka i tworzy w Anglii.

„Tańcząca” to książka opowiadająca o nastoletniej dziewczynie, pochodzącej z dość biednej rodziny. Wychowuje ją tylko matka i babcia. Casey, pomimo braku pieniędzy i nienawistnych koleżanek, ma jedno marzenie – chce tańczyć. 

Mama nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapisać ją do szkoły baletowej, lecz dziewczyna i tak często przychodzi popatrzeć przez okno na koleżanki. Pewnego dnia okazuje się, że odbędą się przesłuchania w Nowym Jorku. Casey za wszelką cenę chce tam pojechać. To jednak jeszcze nie koniec jej przygód, ponieważ w nowym mieście ma nową przyjaciółkę, a także odkrywa nowy, ciekawszy rodzaj tańca. 

Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Od samego początku jest wciągająca. Spodobało mi się, że autorka tak dobrze przedstawiła emocje związane z tańcem. Pomimo tego, że w książce głównym tematem jest właśnie taniec, Sarah Rubin udało się ciekawie przedstawić życie i problemy głównej bohaterki. 

Książka jest humorystyczna chociaż występują tu też elementy wzruszające. Polecam ją wszystkim, którzy twierdzą, że marzenia są po to, aby je spełniać.

                                                                                                                  Lampart, 15 lat

Za miło spędzony czas przy książce dziękuję Wydawnictwu Egmont

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz