tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 19 sierpnia 2012

"Uwierz Lucy" - Tamsyn Murray - recenzja


Tamsyn Murray to brytyjska pisarka. Jedną z książek, z jej literackiego dorobku, jest „Uwierz Lucy”.

Uwierz Lucy - Tamsyn MurrayLucy to szesnastoletnia dziewczyna, która została zamordowana w londyńskiej toalecie. Gdy wracała z niezbyt udanego sylwestra, (zamiast wracać taksówką poszła na piechotę) dopadł ją morderca. Okazuje się jednak, że to nie koniec jej przygód. 

Jako duch nie może się wydostać z miejsca morderstwa, a na dodatek nikt jej nie widzi, nie słyszy i nie może niczego dotknąć. Pewnego dnia natknęła się na Jeremiego, który okazał się medium. On ją widział i słyszał. Dziewczyna ma pecha, gdyż mężczyzna nie wygląda zachęcająco. Jest jednak użyteczny. Lucy po pewnym czasie poznaje inne duchy i godzi się ze swoim losem. Spotyka na swojej drodze również przystojnego Ryana. Jej celem staje się przejście na ‘tamten’ świat i zdobycie chłopaka. Czy jej się uda?

Na początku powieści akcja rozwijała się dość wolno, co zniechęciło mnie do tej książki. Postanowiłam jednak doczytać ją do końca i zdecydowanie nie żałuję! Język, w którym została napisana powieść jest całkiem prosty, nie ma wielu porównań, opisów, co mogłoby ją trochę uatrakcyjnić.

Polecam ją wszystkim nastolatkom, którzy lubią czytać fantasy, opowieści o duchach. Uważam, że to właśnie do nich została skierowana jest ta lektura. Dorosłym niekoniecznie musi się podobać, gdyż opowiada o przygodach nastolatków.
Polecam
Amie, 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz