tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Iker Casillas: skromność mistrza" - Enrique Ortego - recenzja


„Iker Casillas – skromność mistrza” to książka Enrique Ortego, opowiadająca historię niezwykłego bramkarza Realu Madryt. 

Pewnego dnia Mari Carmen podczas spaceru po starówce w Billbao, wchodzi do sklepu obuwniczego, gdzie spotyka wyjątkowo sympatycznego sprzedawcę. Ponieważ jej ciąża była już widoczna, nawiązała z panem rozmowę na temat porodu i wyjaśniła mu, że chce urodzić w Madrycie, z którego pochodzi. Sprzedawca stwierdził, że po co ma wyjeżdżać do Madrytu, skoro dziecko na pewno będzie chłopcem i zostanie piłkarzem, a jeśli urodzi w Billbao chłopiec będzie grał najpierw w Athletiku a później w Realu Madryt. Jeśli jednak wyjedzie syn będzie grał ‘tylko’ w Realu. 
Mari Carmen Casillas postanowiła urodzić Ikera w Madrycie. 

Droga Ikera do wywróżonego Realu na pewno nie była łatwa.
Często słyszał, że jest za niski, za mały na bramkarza i początkowo trenerzy mieli obawy co do niego. Swoje mankamenty nadrabiał sprytem i wrodzonym talentem do piłki nożnej i bronienia. Dzięki swojej ciężkiej pracy już w wieku 18 lat debiutuje w Realu, w meczu (o ironio) z Athletic Billbao. 
Wchodzi na boisko razem z takimi piłkarzami jak Raùl czy César i to w tak młodym wieku.

Iker Casillas ambitnie pracował, przez wiele lat, po to, żeby teraz stać się jednym z najpewniejszych zawodników Realu Madryt, a także reprezentacji Hiszpanii, która zresztą zdominowała finały Euro, tylko z jedną (strzeloną  w regulaminowym czasie) straconą bramką, zawsze z Casillasem między słupkami.
Taki obraz najlepiej opisuje Ikera - bramkarza, a jeśli chcecie dowiedzieć się co nieco o jego początkach i o Casillas'ie - człowieku, zapraszam do lektury. 

Ciri, 15 lat

Za możliwość poznania bliżej Ikera Casillasa dziękuję Wydawnictwu SQN.1 komentarz:

  1. Świetna historia opatrzona wieloma ciekawymi zdjęciami, polecam ;)

    OdpowiedzUsuń