tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Wakacje od życia" - Agnieszka Topornicka - recenzja


Agnieszka Topornicka urodziła się w 1966 roku. Jest tłumaczką, felietonistką, poetką, autorką powieści: Cała zawartość damskiej torebki oraz Pierwsza osoba liczby mnogiej. Wiele lat spędziła w USA, współpracowała m.in. z mediami polonijnymi. Od 2000 roku można spotkać ją w kopalni w Wieliczce jako przewodnika.


Wakacje od życia - Agnieszka TopornickaNowa marzy o tym, aby udać się do Nowego Yorku. Wreszcie spełnia się jej marzenie. Zamieszkuje razem z B., dawną przyjaciółką z czasów studenckich. B. jest pracownikiem korporacji i próbuje wciągnąć Nową w świat Nowego Yorku. Nad B. mieszka Hans (w którym Nowa od razu się zakochuje) wraz z Jadzią (nie myślcie, że to jest kobieta). Naprzeciwko mieszaka Edyta razem ze swoim mężem Krisem oraz tłuściutką córeczka Nicolką. Nowa znajduje pracę jako opiekunka autystycznego dziecka na Manhattanie. Pewnego dnia spotyka przystojnego lekarza Jamesa i od razu zaczyna "czuć do niego miętę". On po dwóch tygodniach znajomości z Nową proponuje jej ślub, lecz ona nie chce, aby jej znajomi pomyśleli, że zrobiła to dla interesu.

Jak rozwinie się miłość Jamesa z Nową, a może ona będzie z Hansem?
Jak potoczą się losy Nowej w Nowym Yorku?

O tym dowiesz się czytając tę bardzo ciekawą i wciągającą książkę. Dowiesz się jak żyło się bez komórki i komputera, bo teraz bez tych wynalazków nie wyobrażasz sobie nawet jednego dnia. Historia głównej bohaterki opowiedziana jest w bardzo fajny sposób. Trochę starsi przypomną sobie jak  żyło się kilkanaście lat temu, a młodzi dowiedzą się w jakich czasach żyli na przykład ich rodzice.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.

                                                                                                                                        Polecam, 
Grazia 16 lat

Wydawnictwu Prószyński i S-ka dziękuję za ciekawą pozycję.


1 komentarz: