tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 września 2012

"Kroniki Jakuba Wędrowycza" - Andrzej Pilipiuk - recenzja


Andrzej Pilipiuk jest z wykształcenia archeologiem, jednak porzucił wyuczony zawód i bez reszty oddał się literaturze i publicystyce. Napisał ponad 100 opowiadań oraz wiele powieści.

Kroniki Jakuba Wędrowycza - Andrzej PilipiukKroniki Jakuba Wędrowycza otwierają cykl sześciu książek zawierających opowieści o 85-letnim egzorcyście amatorze, bimbrowniku i degeneracie, mieszkającym w wiosce Stary Majdan w gminie Wojsławice.

Jakub Wędrowycz jest głównym bohaterem tej książki, urodzonym ok. 1900 roku. Posiada zdecydowanie nie imponujące wykształcenie, jest wtórnym analfabetą. Dominującą cechą charakteru Jakuba jest upór. Jego zainteresowania to kłusownictwo, bimbrownictwo i niszczenie mienia organów ścigania. Jego ubiór to stara wojskowa kurtka, przetarte dżinsy i rozwalone buty - to właśnie w tym czuje się najlepiej!

Ta część składa się z dwunastu opowieści o perypetiach Jakuba. Spotkanie z kosmitami, wypędzanie duchów z domu nawiedzanego przez nie od wieków, wykopywanie zwłok, wakacje w starym pałacu, gdzie wraz z przyjaciółmi prowadził hotel, zarabiając na naiwności „klientów”, to tylko nieliczne z przygód Wędrowycza, o których możecie przeczytać w tej książce.


Kroniki Jakuba Wędrowycza są wspaniałą lekturą na pochmurne dni, ponieważ dostarczają ogromnej dawki śmiechu, która poprawi humor nawet największemu ponurakowi i gburowi. Gwarantuję wspaniałą zabawę!
Jednym zdaniem: serdecznie polecam i zapraszam do lektury.

Comatose, 15 lat

Wydawnictwu Fabryka Słów dziękuję za fascynującą lekturę.

1 komentarz:

  1. Cały cykl jest niesamowity. Autor nęci czytelnika kolejnymi zabawnymi zdarzeniami ;) Muszę przyznać, że Jakub to mój ulubiony pasożyt społeczny ^^

    OdpowiedzUsuń