tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 4 września 2012

„Wirus Ebola w Helsinkach” - Taavi Soininvaara - recenzja


Taavi Soininvaara – jeden z najpoczytniejszych autorów w Finlandii, zadebiutował powieścią „Wirus Ebola w Helsinkach” w 2000 r., a po jej sukcesie, zawodowo zajął się pisaniem książek. W 2003 r. pisarz otrzymał nagrodę fińskiego Towarzystwa Przyjaciół Kryminału.
Wirus Ebola w Helsinkach - Taavi Soininvaara
Głównym bohaterem powieści są, Arto Ratamo – naukowiec niesprawiedliwie posądzony o morderstwo i Raimo Siren – generał fińskiej armii, który ulega pokusie i postanawia zdobyć próbówki ze śmiercionośnym wirusem Ebola. Zysk z jego sprzedaży pozwoliłby mu opuścić kraj zanim zostanie słusznie aresztowany za śmiertelne potrącenie rowerzystki. Wątki z ich udziałem przeplatają się, a sama historia to wyścig z czasem, którego stawką jest życie milionów ludzi.

„Wirus Ebola w Helsinkach”
to przyzwoita powieść kryminalna. Duży nacisk położono na emocje odczuwane przez głównego bohatera i jego więź z córką. Pewne wątpliwości może budzić np. fakt, że Arto Ratamo będący pracownikiem naukowym zdołał uciec wyszkolonym agentom wywiadu oraz potrafił skutecznie ukryć się przed ścigającymi go służbami bezpieczeństwa. Pomimo tego typu nieścisłości książkę czyta się dobrze. Moim zdaniem debiut Taavi Soininvaara można uznać za udany.


Uwaga! Dzieło zawiera opisy przemocy i wątki erotyczne.

Daniel, 16 lat 

Wydawnictwu Kojro serdecznie dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz