tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 września 2012

"Księga Kłamstw" - Brad Meltzer - recenzja


Brad Meltzer jest znaną postacią nie tylko w kręgach literackich, ale także w świecie mass mediów. Uznanie zyskał głównie dzięki swoim książkom, które w większości okazały się bestsellerami.

Księga Kłamstw - Brad Meltzer
Czasem zdarza się tak, że pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia po pewnym czasie tworzą zwartą i logiczną całość. Ale co jeśli dzielą je setki a nawet tysiące lat? Co wspólnego mają ze sobą biblijne zabójstwo Abla i morderstwo ojca Jerry'egn Siegla, twórcy postaci Supermana? Odpowiedź brzmi: Księga Kłamstw. Ten, kto jej szuka z pewnością nie okaże nikomu litości i dosłownie, będzie szedł po trupach do celu eliminując wszystkich stanowiących potencjalne zagrożenie.


Czy przypadkowo zamieszany w sprawę były funkcjonariusz federalny i jego ojciec, przewożący podejrzany ładunek, zdołają stawić czoła bezwzględnemu Ellisowi i dowiedzą się co kryje Księga Kłamstw?

Powieść "Księga Kłamstw" Brada Meltzera jest ciekawą propozycją nie tylko dla miłośników kryminalnych zagadek, ale również dla tych wszystkich, którzy lubią odkrywać tajemnice przeszłości. Autor w znakomity sposób stworzył wartką fabułę i postaci, które sprawiają, że historia wydaje się być jak najbardziej prawdziwa. Nie brakuje jej dynamizmu i nastroju tajemniczości zbudowanemu w subtelny sposób. Majstersztyk. 
Polecam.

Iza, 16 lat

Za rewelacyjną powieść dziękuję Wydawnictwu Albatros.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz