tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 1 października 2012

„Morderstwo na mokradłach” - Sasza Hady – recenzja


„Morderstwo na mokradłach” to powieść kryminalna napisana przez polską pisarkę Saszę Hady.

Nick Jones jest policjantem mieszkającym pod numerem 7 na St. Andrew Street w Londynie. Zwykłe życie zmienia się, kiedy pewnego dnia w progu jego drzwi pojawia się Helen Bradbury. Prosi ona mężczyznę o pomoc w związku z zagadkowym morderstwem. Nick sam nie wie jak doszło do tego, iż zgodził się na wyjazd do Little Fenna i wyjaśnienie tej sprawy. Wraz ze swoim przyjacielem, Rupertem jedzie do malowniczego, małego, angielskiego miasteczka, aby dowiedzieć się, co naprawdę się tu wydarzyło.

Do przeczytania książki przyciągnęła mnie po części okładka – zaprasza do zapoznania się z treścią książki. Powieść została napisana bardzo dobrym językiem. Czuć klimat małej, urokliwej wioski z zamkniętą społecznością. Nie ma tu żadnego komputera, ani telefonu komórkowego. Występuje wielu bohaterów – mieszkańców, z których jeden jest mordercą. Czytelnik próbuje odgadnąć, który z nich popełnił zbrodnię, ale wcale nie jest to takie łatwe. W książce występują śmieszne sytuacje, wywołujące uśmiech na twarzy. Od powieści trudno się oderwać. Nie zanudza ona opisami przyrodniczymi. Akcja od początku do końca trzyma w napięciu a zakończenie książki, jak przystało na dobry kryminał, jest zaskakujące.

„Morderstwo na mokradłach” polecam osobom, które lubią historie z typowymi angielskimi miasteczkami oraz fanom książek takich pisarzy jak Agatha Christie.

Kamila, 15 lat

Za możliwość przeczytania tej rewelacyjnej książki dziękuję Wydawnictwu Oficynka.


3 komentarze:

  1. Lubię takie klimaciki w książkach. Okładka faktycznie przyciąga wzrok. Wydaje się godna przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja jestem już po lekturze. Debiut uważam za udany. Czekam na kolejne powieści p. Aleksandry. Mam nadzieję, że niebawem pojawią się w księgarniach :) Ciekawi mnie jak będzie się rozwijał talent pisarki. "Morderstwo..." oczywiście także POLECAM.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uwielbiam Agathę Christie więc ta książka też pewnie mi się spodoba, dzięki za podpowiedź!

    OdpowiedzUsuń