tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 października 2012

"Dochodzenie w sprawie Jezus" - Charles Foster - recenzja


Dochodzenie w sprawie "Jezus"Trudno zrecenzować książkę, która nie ma fabuły. Pozycja ta jest unikalna, jeśli chodzi o połączenie tematyki przez nią poruszanej i sposób napisania. Nie mamy tu do czynienia z dialogami, czy opisami – jesteśmy raczej jakby „świadkami” dyskusji na sali sądowej. Obaj rozmówcy starają się przekonać drugą stronę do swoich racji, używając niebagatelnych argumentów. I o ile w rzeczywistości do takiej sprawy by nie doszło – tutaj mamy do czynienia z jak najbardziej poważną dysputą dotyczącą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. 
Co więcej! Mimo, że książka Dochodzenie a sprawie "Jezus" została napisana przez chrześcijanina, Charlsa Fostera – odpowiada na najbardziej niewygodne zarzuty ateistów, pozostając bezstronna niczym sprawiedliwy sędzia. Jednocześnie pokazuje chrześcijanom z jakimi wątpliwościami mogą mieć do czynienia. Trzeba przyznać także, że przeciętnemu chrześcijańskiemu czytelnikowi przekazuje informacje, o których ów nie miał dotychczas pojęcia!
                
A więc, jaki zapadł wyrok? W tej jednej z najważniejszych spraw dla wielu chrześcijan na całym świecie? 
Czy Jezus naprawdę zmartwychwstał? 
Czy jest to tylko naiwna nadzieja wierzących? 

Żeby się dowiedzieć – musicie przeczytać tę książkę!

                Gwen Smith, 18 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Salwator.

3 komentarze:

 1. Zapewne książka jest świetną odpowiedzią na zagorzałe dyskusje między chrześcijanami a ateistami. Ja jednak zdecydowanie nie lubię tego typu dzieł. Uważam, że takie dyskusje nie mają sensu, ponieważ ateiści chcą logicznych dowodów, a przecież w religii (obojętnie jakiej) chodzi o wiarę, nie o pewność. Poza tym, każdy powinien wierzyć, lub nie, w kogo/co chce i nikt nie powinien mu tego wytykać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W(y?)tykać nie, ale sensem religii jest również nawracanie innych :P A książka w niczym nie zaszkodzi, kto nie chce, niech nie czyta. Jednak jeśli za jej pomocą uda się choćby jedną osobę nawrócić, to już wystarczy jako sens napisania i wydania tej pozycji.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń