tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 października 2012

„Kłopotliwa Dziewczyna” - Peter Janees - recenzja


Peter Janees znany również, jako Marian Piotr Rawinis to były bibliotekarz, a obecnie dziennikarz i autor wielu powieści historycznych, sensacyjnych i obyczajowych. W swoim dorobku ma książki takie jak „Siedem kamyków” czy „Martwa natura z księżycem”.

Akcja „Kłopotliwej Dziewczyny” rozgrywa się w Nowym Jorku. Tutaj właśnie, mieszka i pracuje prywatny detektyw Peter Sherman. Pewnego dnia policja znajduje w jego biurze martwego człowieka. Ze względu na niewinność, mężczyzna zostaje wypuszczony z aresztu. Kiedy wraca do domu, jego uwagę przykuwa spacerująca boso dziewczyna w sukni ślubnej. 

Zaskoczony detektyw udziela jej pomocy, gdyż niedoszła panna młoda nie wie jak się nazywa i nie ma przy sobie żadnych pieniędzy. Peter postanawia na własną rękę rozpocząć śledztwo. Z przerażeniem odkrywa, że natrafił na ślad wielkiej afery narkotykowej, w którą zamieszani są nawet policjanci.


Jak zakończy się śledztwo?
Kim jest tajemnicza panna młoda?
Kim był zamordowany w biurze detektywa mężczyzna?

Moim zdaniem książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Pi, nie należy do najlżejszych, ale przyjemnie się ją czyta. Akcja powieści jest wartka, a napięcie czuć do ostatniej strony. Szczególnie spodobał mi się główny bohater – samotny, działający na własną rękę i inteligentny były policjant, niespecjalnie lubiany przez otoczenie. Zakończenie jest zaskakujące. 

Polecam szczerze tę książkę wszystkim, którzy lubią w wolnym czasie czytać kryminały.

Kamila, 15 lat

Za miło spędzony czas z książką dziękuję portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz