tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 października 2012

"Myśli w słowach zapisane" - recenzja,,Myśli w słowach zapisane” to zbiór wierszy opublikowany przez Małe Wydawnictwo, zawierający utwory dwudziestu polskich poetów. M. in. Małgorzaty Angel, Agaty Cichy, Hani Goszyc, Marty Gracz, Jerzego Granowskiego, Arkadiusza Irka i wielu innych.
     
Już na samym początku lektury patrzymy na uchylone wrota, zapraszające nas do świata, w którym uczucia ożywają i wychodzą do nas z głębi metafory. Po dalszym przyglądaniu się książce dostrzegamy  tytuł, który bardzo trafnie ją opisuje. Wielu poetów przelało swoje smutki, żale, radości i nadzieje w piękne słowa i powołało je do życia, by mogły trwać między ludźmi, do których trafia ich poezja.

A co kryje się za celnym tytułem i tajemniczymi wrotami?
     
Miłość, cierpienie, przemijanie i poszukiwanie. Tyle i jeszcze więcej mogą kryć w sobie wiersze. Ten ich zbiór jest wyjątkowy ze względu na ilość, różnorodnych, kłębiących się w nim uczuć. Każde jest inne, wyjątkowe, należy do kogoś innego, a jednak wszystkie oddane nam pod dozór, by nie zgubiły się poszukując jednej, tej samej odpowiedzi.

Zachęcam do zapoznania się ze zbiorem poezji ,,Myśli w słowach zapisane” nie tylko ze względu na powyższe, ale również z uwagi na niezwykłe fotografie, które wplecione między wiersze, są im mostem, prowadzącym do świata.
                                                                                                                                           Karolina, 15 lat

Pani Marcie Gracz dziękuję za książkę przekazaną do recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz