tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 24 października 2012

"Pogoń za duchami" - Tatiana Polakowa - recenzja


Po książkę Tatiany Polakowej „Pogoń za duchami” sięgnęłam skuszona krótkim zdaniem umieszczonym na odwrocie okładki: „Powieść kryminalna w stylu Joanny Chmielewskiej- i Agaty Christie.” Oprócz tego intrygująca wydała mi się okładka powieści, a także jej tytuł.
Pogoń za duchami - Tatiana Polakowa

Pewien tajemniczy człowiek zleca Żeńce, dziennikarce, napisanie swojej biografii. Ta zgadza się niemal natychmiast, zwłaszcza, że dom, który miałaby w tym celu odwiedzić jest położony na małej wysepce - to wprost wymarzone miejsce na kilkudniowy urlop! Pozostaje jej namówić na wyprawę przyjaciółkę Anfisę, autorkę kryminałów, która zdecydowanie nie podziela jej entuzjazmu. Kiedy jednak koleżanka zostaje przekonana, następuje szybkie pakowanie i obie szczęśliwie wyruszają na „wakacje”.


Nie wiedzą jeszcze, co tak naprawdę kryje się za tym słowem. Wkrótce okazuje się, że tajemniczy jegomość na niewielkiej wyspie zbudował ogromny zamek, ze stylizowanymi na średniowieczne lochami, piwnicami i komnatami. Nie to jest jednak najdziwniejsze. Wkrótce w pałacu zaczynają ginąć ludzie, dają się słyszeć niezwykłe odgłosy, a dwie pisarki odkrywają, że znajdują się w prawdziwej pułapce. Nie wiadomo, kto jest czyim wrogiem. Kilku mężczyzn, znajomych gospodarza, zachowuje się naprawdę dziwnie, ale najbardziej dwie pisarki przeraża osoba Olimpiady Nazarownej, gospodyni i opiekunki z dzieciństwa właściciela zamku…

Czy kobiety rozszyfrują zagadkę zamku?
Co kryje się pod ziemią?
I kto tak naprawdę jest tutaj wrogiem?


Zachęcam do przeczytania tego porywającego kryminału wszystkich moich rówieśników, a także starszych czytelników! Polecam :)

Ania, 15 lat

Za spotkanie z duchami dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

1 komentarz:

  1. Brzmi ciekawie:) A i okładka faktycznie jest intrygująca, tak samo jak tytuł.

    OdpowiedzUsuń