tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 października 2012

"Świat Tolkiena" - recenzja"Świat Tolkiena" to krótkie kompendium wiedzy o Śródziemiu. Można by ją nazwać równie dobrze "Czerwoną Księgą Marchii Zachodniej".
            
Świat Tolkiena - Opracowanie zbioroweZawiera podania i legendy o powstaniu Wolnych Ras: Elfów, Krasnoludów, Ludzi i Hobbitów. Nie tylko znajdują się tam dokładniejsze opisy tych ras i entów, ale też charakterystyka ważniejszych miejsc.
            
Jest to także krótki, aczkolwiek treściwy, opis historii Bilba i Froda Bagginsów i ich drużyn, broni przez nich zdobytych, magicznych pierścieni i Mędrców Śródziemia: Gandalfa Szarego, Sarumana Białego, Radgasta Brązowego i dwóch nieznanych z imienia Błękitnych Czarodziejów.
            
Według mnie ta książka jest odpowiednia dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się twórczością J.R.R. Tolkiena. Może ją przeczytać osoba, która zna wszystkie tomy na pamięć, jak i ten, kto pierwszy raz w życiu spotyka się z fantastyką. Uwagę zwracają również ilustracje.  Ale żeby się o tym przekonać -  trzeba zaglądnąć do książki :)

Serdecznie polecam

Kudłaty, 13 lat

Za  przybliżenie twórczości J.R.R. Tolkiena dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk.

1 komentarz:

  1. Oj byłoby trochę uczniów, którzy chętnie by przeczytali u nas tę książkę :-)

    OdpowiedzUsuń