tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 października 2012

"Tropiciel szpiegów" - Matthew Dunn - recenzja



Matthew Dunn – były oficer operacyjny brytyjskiego wywiadu MI6. Jako pisarz zadebiutował powieścią „Tropiciel Szpiegów”.

Tropiciel szpiegów - Matthew DunnKsiążka od samego początku trzyma w napięciu. Na dzień dobry trafiamy w sam środek akcji. Stamtąd płynnie przechodzimy do spotkania z przedstawicielem CIA i właśnie wtedy poznajemy główny cel fabuły. Jeden z najgroźniejszych terrorystów świata, znany jako Megiddo, zamierza dokonać zamachu na światową skalę. Wśród członków MI6 jest tylko jedna osoba, która może go powstrzymać – Will Cochrane, znany (a właściwie nieznany) jako Spartanin.

Dalej idzie gładko, od akcji do akcji, pościgi, bijatyki, zdobywanie informacji. Nie obeszło się też bez kilku zaskakujących zwrotów. Całość napisana przystępnym, wyśmienitym stylem, który sprawia, że czytelnik od razu zostaje wciągnięty w fabułę. 

Nie bardzo mam się do czego przyczepić, może tylko do lekkiego wyidealizowania głównego bohatera, które jednak łatwo da się wybaczyć.

Krótko: zdecydowanie polecam! Każdemu, kto lubi akcję i thrillery, kto ma ochotę na książkę z niebanalną fabułą, obfitującą w częste zwroty akcji, grę na emocjach czytelnika i mnóstwo intryg;)

Rachel, 15 lat

Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za pasjonującą lekturę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz