tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 października 2012

"Ty, ja i fejs" - Jay Asher, Carolyn Mackler - recenzjaJay Asher urodził się w 1975 roku. Napisał książkę Trzynaście powodów, której wytwórnia Universal Pictures wykupiła już prawa do ekranizacji. Carolyn Mackler urodziła się w 1973 r. Autorka The Earth, My Butt. Oprócz pisania książek, tworzyła też teksty do kilku czasopism, m.in. Seventeen oraz Glamour. Wspólnie stworzyli przeczytaną właśnie przez mnie powieść "Ty, ja i fejs", która podobno ma zostać niebawem sfilmowana.

Ty, ja i fejs - Jay Asher

Emma i Josh są najlepszymi kumplami, lecz pewne zdarzenie popsuło ich relacje. Pewnego dnia Josh daje Emmie link do Facebooka, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie był to rok 1996. Gdy Emma pierwszy raz klika na ten link widzi… swoją przyszłość. Na początku razem z Joshem nie mogą w to uwierzyć, ale z czasem dostrzegają, że to jest ich prawdziwa przyszłość. Emma zafascynowana tym odkryciem, zaczyna igrać z losem, bo gdy tylko zobaczy, na na swoim Facebook-owym profilu, że coś nie idzie po jej, myśli próbuje zmienić przyszłość. Na horyzoncie pojawi się także wymarzony chłopak Emmy…Co dalej z przyjaźnią Emmy i Josha?
Skąd wziął się Facebook w 1996 roku?
Jak Emmie wyjdzie zmienianie przyszłości?

Polecam tę książkę każdemu. Teraz nie ma chyba osoby, która nie wie co to Facebook i dlatego trochę dziwnie się czyta tę pozycję, ale jest naprawdę super. Jak dla mnie ma też zachęcającą okładkę, a akcja jest wprost idealna. Powieść o przyszłości pomieszana z wątkiem romantycznym.

Polecam serdecznie
Grazia, 16 lat 

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Rebis.

3 komentarze:

 1. W sumie muszę powiedzieć, że zaintrygowałaś mnie ..

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy na tę książkę, może w listopadzie będzie już w naszej bibliotece :) Mam nadzieję, że spodoba się czytelnikom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że każdy facebookowicz chciałby czasem ingerować w swoją przyszłość i móc kierować swoim losem... Ta książka może uzmysłowić nam też jakie ryzyko z tego może płynąć...
  Choć obecnie są przypadki fb miłości i życia tym co w sieci i ingerowania w zdarzenia innych... Jeśli kierujemy się rozumem i sercem myślę, że również możemy wpłynąć na drugą osobę za pomocą facebooka i pomóc jej w spełnieniu marzeń.

  OdpowiedzUsuń