tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 października 2012

„Srebrna dziewczyna” - Elin Hilderbrand - recenzja


W czasach powszechnego i napadającego nas na każdym kroku kryzysu, często zastanawiam się, co by było, gdybym z dnia na dzień straciła wszystko. Mam nadzieję, odpukać w niemalowane, że tak się nie stanie :) Jednak co innego rzeczywistość, a co innego literatura. Taką smutną historię opowiedziała w książce „Srebrna dziewczyna” Elin Hilderbrand.

Srebrna dziewczyna - Elin Hilderbrand
Główna bohaterka - Meredith została zaszczuta i znienawidzona przez ludzi. Do tej pory żyła w luksusie, nie martwiąc się o to, czy wystarczy jej pieniędzy na rachunki czy jedzenie. Miała świetnie zarabiającego męża, który został oskarżony o oszustwo finansowe na niespotykaną skalę. Okazało się, że wszystko co posiada, zostało kupione za brudne pieniądze. 

Pod osłoną nocy Meredith ucieka ze „swojego” nowojorskiego apartamentu. Schronienia i chwili wytchnienia od problemów szuka w domu przyjaciółki, który zbudowany jest na pięknej i spokojnej wyspie Nantucket. Tam przeżywa „starą-nową” przyjaźń i uczy się cieszyć każdym dniem. Odkrywa prawdziwość słowa przebaczenie i staje się bardziej ufna, otwiera na nowe znajomości. 

Co zrobi Meredith? 
Czy stanie samodzielnie na nogi? 
Czy spotka kogoś nowego w swoim życiu?

„Srebrna dziewczyna” to książka ciekawa i trzymająca w napięciu. Motywy przyjaźni, zdrady i miłości oraz współczesna tematyka powinny przyciągnąć czytelnika. Jest to niebanalny romans, który z czystym sumieniem mogę polecić. Dzięki niej wprawimy się w pozytywny nastrój i dostaniemy nadzieję, że wszystko co złe, może dobrze się skończyć :)

Mariola, 18 lat

Za tę pasjonującą książkę dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz