tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 października 2012

"Skrzydła nad Delft" - Aubrey Flegg - recenzjaSkrzydła nad Delft - Aubrey FleggAubrey Flegg urodził się w Dublinie, a wczesne dzieciństwo spędził na farmie w hrabstwie Sligo, później przeniósł się na jakiś czas do Anglii, by kontynuować naukę. Przez kilka lat przebywał też w Kenii, prowadząc badania naukowe. Obecnie razem z żoną mieszka w swoim rodzinnym mieście, wcześniejszą emeryturę wykorzystując na realizację pisarskich pasji. Jest autorem książek: ,,Wojna Katie” i ,,Drzewo cynamonowe”. Zdobył liczne nagrody. ,,Skrzydła nad Delft” to pierwsza część trylogii o Louise i jej portrecie.

W XVII wieku, w Holandii dziewczęta mają różne obowiązki wobec swoich rodzin. Louise Eeden dobrze sobie z nich wszystkich zdaje sprawę. Dlatego też, gdy pojawiają się pogłoski o rzekomym połączeniu  interesów jej ojca, znanego projektanta porcelany, i  producenta ceramiki, DeVriesa, ona nie odmawia spadkobiercy ceramicznego majątku, gdy ten prosi ją o rękę.
     
Wszystko jednak się zmienia, kiedy ojciec dziewczyny zleca słynnemu malarzowi, Jacobowi Haitinkowi, namalowanie jej portretu. Co się stanie, gdy dziewczyna zgłębi świat wybitnego, holenderskiego malarstwa i pozna młodego czeladnika mistrza, z którym połączą ją poglądy i umiłowanie wolności?
    
,,Skrzydła nad Delft” to piękna powieść, mówiąca nie tylko o życiu codziennym i problemach XVII wiecznej Holandii. Opowiada ona o dziewczynie, która razem z mistrzem ,,namalowała” swój portret, a potem zrobiła wszystko, by był odzwierciedleniem jej życia.

Polecam, 
                                                                                                                                 Karolina, 15 lat

Wydawnictwu Esprit dziękuję za rewelacyjną powieść.1 komentarz: