tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 24 października 2012

„Zbrodnia nie zawsze doskonała” - Piotr Jędrosz- recenzja


Piotr Jędrosz to urodzony na Śląsku prozaik, dziennikarz i grafik. „Bigamista”, czy „Opiekun” to jedne z wielu powieści w jego dorobku, które zyskały sobie sporą popularność wśród czytelników oraz uznanie krytyków. Pasje pisarza to historia starożytna, religioznawstwo, muzyka i sport.

Zbrodnia nie zawsze doskonała - Piotr JędroszKsiążka „Zbrodnia nie zawsze doskonała”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Pi, to zbiór krótkich opowiadań o przestępstwach popełnionych przez ludzi – zarówno drobnych kradzieżach, jak i ciężkich - dokładnie zaplanowanych morderstwach. Nie wiadomo, czy są prawdziwe, jednak autor przedstawił je w sposób wiarygodny (jedynie czasami sprawiały wrażenie podkoloryzowanych). 

Przedstawiony nie tylko jest moment popełniania przestępstwa – również ukazanie zwyczajnego życia bohaterów przed i po popełnieniu zbrodni. Czytający zastanawiają się często, co skłoniło ludzi do takich czynów. Nie wszyscy podejrzani zostają ukarani w sposób, jaki im się należy – życie płata figle i wszystko odwraca się do góry nogami.

Dość duże litery i łatwy język sprawiają, iż powieść czyta się szybko. Mnie osobiście książka bardzo się podobała, a szczególnie zabawny styl pisania jej autora - bardzo polubiłam grę słów, którą stosuje pan Jędrosz.

Kamila, 15 lat
Za książkę dziękuję portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz