tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 listopada 2012

"Anioł" - Dorotea de Spirito - recenzja


Dorotea  de Spirito  to młoda dwudziestoletnia pisarka, która zadebiutowała w wieku szesnastu lat. Jej pierwszą pozycją była książka o grupie Tokio Hotel. Książka „Anioł” została wydana jako druga, w 2009 roku.

„Anioł”  to opowieść  o trójce przyjaciół, mieszkających w małym miasteczku Viterbo we Włoszech. Vittoria, Lorenzo i Ginevra mają po siedemnaście lat i chodzą razem do liceum. Lorenzo i Ginevra są od dwóch lat parą. Miasto Viterbo jest otoczone wysokim murem i odizolowane od „reszty świata”. Wszyscy mieszkańcy się tam znają. Mają bowiem wspólną tajemnicę. W miasteczku prawie wszyscy to anioły. Większość ma blond loki, nieskazitelna cerę i budowę ciała.

Anioł - Dorotea de SpiritoVichi jednak nie wygląda jak anioł. Ma brązowe włosy, potyka się nawet na najmniejszym kamieniu i co najważniejsze nie ma skrzydeł. Co prawda zanikły one z czasem. Bowiem każdy anioł miał je schowane pod skórą przy kręgosłupie. Mógł je rozprostować, ale było to bolesne. Vittoria wywodzi się z rodziny, gdzie każdy był aniołem, ale ona jest wyjątkiem. Patrząc na Lorenza czuła ukłucie zazdrości, ale pocieszała się, że przynajmniej jej najlepsza przyjaciółka nie jest aniołem tylko zwykłym człowiekiem.

Pewnego dnia do miasteczka sprowadziła się nowa rodzina. Był to Guglielmo, wraz z ciotką Norą. Chłopak był tajemniczy i skryty. Pewnego dnia na zabawie uratował Vichi z rąk rozzłoszczonego Parysa. Od tamtej pory trochę się do siebie zbliżyli, a podczas wieczoru spędzonego z Guglielmem dziewczyna powiedziała mu, że jest aniołem bez skrzydeł. Zauważyła tez dziwny tatuaż na jego ręku. 

Kilka dni po tym zdarzeniu dwie klasy miały się wybrać na wykopaliska. Zadanie polegało na opisaniu, w parze, grobowca wskazanego przez nauczyciela. Vichi trafiła na Guglielma. Nie pasowała jej ta para, gdyż miała podejrzenia, że chłopak jest demonem i zabił jej koleżankę. Podczas oględzin grobu, doszło do kłótni i ściana grobowca się zawaliła, blokując wyjście.

Czy Vichi uwierzy Guglielmowi?
Jak wydostaną się z ciasnego grobowca?
Kto i dlaczego zabija anioły w tak spokojnym dotąd mieście?

Książka napisana jest w sposób ciekawy i dla każdego zrozumiały. Opisane są przemyślenia  i uczucia głównej bohaterki.Każdy, kto lubi książki z wątkiem miłosnym powinien ją przeczytać.

Polecam!! Żabka, lat 13

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Amber.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz