tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 listopada 2012

"Buba. Sezon ogórkowy" - Barbara Kosmowska - recenzjaBuba: Sezon Ogórkowy to druga część historii pewnej nie do końca zwykłej nastolatki. Powieść jest autorstwa Barbary Kosmowskiej, autorki, która na swoim koncie, oprócz tej pozycji posiada także pierwszą część „Buby” oraz powieści takie jak: „Myślinki”, „Prowincja” i „Niebieski  Autobus”.

okładka
Dlaczego Buba nie jest do końca zwykłą dziewczyną? Przecież nie każda nastolatka jest mistrzynią gry w brydża! A także nie każda jej rówieśniczka ma tak zagmatwane życie jak ona. Buba zmaga się jednak z problemami dnia codziennego z uśmiechem i poczuciem humoru. 

Autorka wykreowała bardzo sympatyczną postać, o której perypetiach dobrze się czyta, ponieważ niejednokrotnie odnajdujemy w nich własne problemy. W tej części powieści poznamy również dalsze losy Dziadka głównej bohaterki, rodziców tejże, a nawet przypatrzymy się państwu Majchrzakom…Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Chociaż często zdarza się, że kontynuacje książek nie są już na tym poziomie co ich pierwsze części, to w tym przypadku było zupełnie inaczej. Barbara Kosmowska dobrze opisała świat nastoletnich uczuć i emocji - i zrobiła to tak, że lektura na pewno zdobędzie sobie wielu fanów w wieku od lat dziesięciu do stu.

Uwaga: żeby przeczytać tę książkę, nie musisz być wcale po lekturze pierwszej części przygód Buby! Jeśli jednak chcesz poczuć lepiej atmosferę tej książki, lepiej sięgnij po oba tomy.

Ania, 15 lat


Za sympatyczną lekturę dziękuję Wydawnictwu Literatura.1 komentarz:

  1. mimo, że mam lat piętnaście razy trzy, też niedawno czytałam Bubę drugą, którą zwinęłam z półki córce i bardzo mi się podobała. Polecam również mamom

    OdpowiedzUsuń