tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 listopada 2012

"Detektywów para - Jacek i Barbara: tajemnicza szafa" - Dariusz Rekosz - recenzja"


Dariusz Rekosz -  autor licznych serii książek dla dzieci i młodzieży, między innymi o Czarnym Maćku, Morsie i Pinky i właśnie o Jacku i Barbarze. Napisał również kryminały dla dorosłych, przygotował kilka słuchowisk, napisał poradnik o piłce nożnej "Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi?".

 ksiazka tytul: Detektywów para Jacek i Barbara Tajemnicza szafa autor: Rekosz Dariusz
"Detektywów para - Jacek i Barbara: tajemnicza szafa" to detektywistyczna książka dla dzieci. Przedstawiona w niej historia jest ciekawa i momentami zabawna. Została napisana prostym językiem i jest na tyle zrozumiała, żeby mogły ją czytać dzieci w każdym wieku, niezależnie od tego, jak dobrze czytają. Jednak pomimo tego opowieść nie jest banalna i dobrze mi się ją czytało.

Jacek to spokojny, lubiący łamigłówki chłopak. Barbara jest "kosmiczną" dziewczyną - fascynuje się kosmosem i często używa określenie "kosmiczne". Razem tworzą niepowtarzalny duet i, jak się okazuje, potrafią rozwikłać różne zagadki.

Pierwszą z nich jest kradzież zegarków u pana Sekundy i próba ich przemytu. Ważną rolę w całej tej historii odgrywa też Atos - pies Basi, który potrafi wywęszyć coś podejrzanego w szafie  firmy meblowej, a także odnaleźć swoich właścicieli uwięzionych w starej leśniczówce.

Myślę, że warto przeczytać tę książkę i dowiedzieć się jak tej niezwykłej dwójce uda się rozwiązać niezwykłą zagadkę. Rzadko zdarza się, żeby taka historia opowiedziana była tak prosto, a jednocześnie tak ciekawie.


Martyna, 12 latWydawnictwu Dreams dziękuję za ciekawą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz