tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 listopada 2012

"Drzazga" - Ewa Nowak - recenzja


Ewa Nowak jest autorką „miętowej” serii - 13 książek traktujących o tym, co dla młodych ludzi najważniejsze - pierwszych miłościach, przyjaźniach, kłopotach z rodzicami. W swoich książkach, obok typowych dla każdego nastolatka spraw, porusza także tematy o wiele trudniejsze, takie jak brak wzajemnej akceptacji w rodzinie, plotki, uprzedzenia, czy też przemoc… A co najważniejsze, pokazuje jak sobie z nimi radzić….

Czy cel uświęca środki?

Drzazga - Ewa NowakMarta jest najlepszą uczennicą. Ma opinię porządnej, poukładanej i spokojnej dziewczyny, jednak gołym okiem widać, że wśród znajomych z klasy nie znalazła sobie żadnej bratniej duszy. Choć czasem jest jej z tego powodu przykro, nie stara się zmienić takiego stanu rzeczy, bowiem jedyną osobą, do której czuje zaufanie jest jej mama. Kontakty z ojcem nie prezentują się najlepiej - kiedy nastąpił rozwód rodziców, zmienił miejsce zamieszkania, a teraz widują się jedynie raz w miesiącu.

Nie wolno zapomnieć również o postaci Jagny, którą w tej powieści można uznać za ważną, a miejscami nawet główną postać… Jagna jest siostrą Marty - jej całkowitym przeciwieństwem, „diabłem wcielonym” i drzazgą pod paznokciem - największym problemem… Sam konflikt między siostrami nie byłby może niczym szczególnym, gdyby nie miejsce, jakie zajęła w nim matka obu dziewczyn…

Jak znaleźć drogę do porozumienia?
Kogo się bardziej kocha i dlaczego czasami miłości nie wystarcza dla wszystkich?
Jak znaleźć przyjaciół i po co ich w ogóle szukać?

W najnowszej książce Ewy Nowak główne bohaterki będą musiały znaleźć odpowiedzi na wszystkie postawione w tej recenzji pytania. „Drzazga” to niezwykle oryginalna opowieść, zmuszająca czytelnika do zastanowienia i rozejrzenia się wokół siebie.
Jeśli jesteś ciekawa jak Marta i Jagna rozegrają sprawę między sobą, zachęcam Cię do przeczytania.

Ania, 15 lat

Wydawnictwu Egmont serdecznie dziękuję za wspaniałą powieść.

2 komentarze:

  1. Czy ta książka jest częścią 'miętowej' serii? Po grafice okładki wnoszę, że nie, ale mogli zmienić, więc się upewniam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, to 13 tom "miętowej", a okładka faktycznie inna, ale nawiązująca do wznowionych wydań poprzednich tomów.

      Usuń