tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 listopada 2012

"Gwiazdko, gdzie jesteś?" - Holly Webb - recenzja

Książkę „Gwiazdko, gdzie jesteś?” napisała Holly Webb. Na swoim koncie ma już wiele pozycji. Oprócz Gwiazdki np. „Gdzie jest Rudek?”, czy „Kto pokocha Psotkę?”. Same tytuły świadczą o tym, że są to książki o zwierzętach.


Gwiazdko, gdzie jesteś?
Książka, którą przeczytałam opowiada o małej dziewczynce, Jadzi, która mieszka w sąsiedztwie małej kotki, Gwiazdki. Obie się bardzo lubią. Pewnego dnia okazuje się, że sąsiedzi dziewczynki, właściciele Gwiazdki, muszą wyjechać. Obawiają się, że kotce, która jest bardzo towarzyska, nie spodoba się w hotelu dla kotów. Wpadają na genialny pomysł, żeby zostawić Gwiazdkę pod opieką Jadzi. Dziewczynka jest zachwycona, że będzie mogła spędzić z kotką całe ferie świąteczne. Wkrótce okazuje się jednak, że Gwiazdka skrywa jakąś tajemnicę i opuszcza Jadzię.

Co wydarzy się później musicie przeczytać, sami ja nic więcej nie zdradzę:)

Książkę czyta się łatwo i szybko. Jest napisana prostym językiem. Sądzę, że każdy, od małego dziecka do osoby dorosłej, wzruszy się przy jej czytaniu. Polecam ją miłośnikom zwierzaków. Książeczka będzie idealnym prezentem dla każdego malucha i idealną historią przeczytaną przed snem wraz z mamą lub tatą. Każde dziecko na pewno zrozumie jej treść i przesłanie, które w sobie ta opowieść kryje.

Lucek, 14 lat

Za przygody Gwiazdki dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

2 komentarze:

  1. zachęcająca recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Hedwiq. Słodki jest ten kotek. Gratuluję Lucek :)

    OdpowiedzUsuń