tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 30 listopada 2012

"Klasa Pani Czajki" - Małgorzata Karolina Piekarska - recenzjaKlasa Pani Czajki, to powieść Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, autorki powieści pt. "Tropiciele" i "Dzika".

Klasa Pani CzajkiPrzeczytana przeze mnie powieść opowiada o grupie młodych ludzi, którzy poznają się w gimnazjum - nowej szkole. Między bohaterami zawiązują się przyjaźnie, a nawet zakwitają pierwsze głębsze uczucia.

Lektura jest podzielona na krótkie rozdziały, z których, chociaż każdy poświęcony innej sytuacji z życia nastolatków, wyłania się spójna historia. Znajdziemy tu historię Maćka, który wyznaje inną religię, Małgosię, której rodzice nie mają zbyt wiele pieniędzy, Kamilę, która nie do końca potrafi znaleźć wspólny język z rodzicami i przyjaciółmi, Michała, który mieszka tylko z mamą i nie zna swojego ojca, czy Kaśkę, dziewczynę, która walcząc o akceptację i podziw klasy, zapędziła się trochę zbyt daleko.

 Małgorzata Piekarska pokazuje wzloty i upadki bohaterów, którzy przecież dopiero uczą się samodzielnego życia. Zupełnie tak, jak my…

Myślę, że w tej powieści każdy znajdzie coś dla siebie i utożsami się z inną postacią. Dodatkowym atutem książki, jest okraszenie prawie każdego rozdziału dużą dawką humoru, Autorka dobrze opisuje również smutne sytuacje i pokazuje, że z każdego problemu można znaleźć jakieś wyjście.

Jestem zdania, że książka idealnie przypadnie do gustu wszystkim gimnazjalistom. Zachęcam do sięgnięcia po nią także młodszych - uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej - w końcu za rok i wy znajdziecie się w gimnazjum!

Ania, 15 lat


Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Nowy Świat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz